Сончево и топло со умерен јужен ветер

Објавено на 20 март, 2023 во 09:25

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, најавува УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата наутро ќе се движи од минус 3 до 4 степени, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.