Сончево со мала доумерена облачност, наредните денови во Повардарието температура над 30 степени

Објавено на 10 септември, 2021 во 09:56

Сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови каде што ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=6

Во следните денови ќе има повеќе сончеви периоди и од денес дневните температури ќе бидат за 3 до 4 степени повисоко и понекаде во Повардарието ќе надминуваат 30°С. За време на викендот ќе има и услови за слаб локален дожд претежно во планинските подрачја.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.