Сончево со засилен јужен ветер

Објавено на 14 март, 2023 во 09:33

Времето денеска се очекува да биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Миниманлата температура ќе се движи од минус 5 до 2, а максималната од 10 до 18 степени.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.