Сончево време со мала до умерена локална облачност

Објавено на 5 август, 2022 во 08:39

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени. УВ=8

Во Скопје и околината сончево со мала облачност и со слаб северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 37 степени.

В сабота ќе се задржи многу топло време со пораст на дневните температури.

Од недела во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. В недела ќе дува засилен североисточен ветер, што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.