Студено и променливо облачно време, од утре врнежи од дожд

Објавено на 29 ноември, 2022 во 09:14

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини, во текот на денот со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи во интервал од -6 до 2 степени, а дневната од 3 до 10 степени.

По влијание на влажен бран утре и во четврток времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Локално врнежите ќе имаат пообилен карактер.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.