Температури до 17 степени: Какво време не очекува денес?

Објавено на 6 март, 2023 во 09:29

Сончево со мала до умерена локална облачност, поголема во западните делови каде ќе има услови за слаб локален дожд. Ова се најавите од УХМР за временската прогноза во земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се спушти до минус 6, а максималната ќе се искачи до 17 степени.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.