Температурите низ Македонија до 17 степени

Објавено на 13 март, 2023 во 09:39

Наутро студено, а преку ден претежно сончево, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Исто така ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 0, а максималната ќе достигне од 12 до 17 степени.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.