Утрово се стресе тлото во Македонија

Објавено на 29 март, 2023 во 09:21

Рано утрово земјотрес бил почувствуван во источна Македонија.

Според првичните информации, земјотресот се случил во 02 часот и 41 минута и бил со јачина од 2,9 степени според Рихтер.

Како што објави ЕМСЦ, епицентарот бил на 5 километри северно од Штип, на длабочина од 1 километар.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.