Видео порака од Мартин Викерс, Трговскиот претставник на премиерот на Обединетото Кралство за Западен Балкан во Mакедонија

Објавено на 17 февруари, 2022 во 13:42

За време на посетата на Северна Македонија, Мартин Викерс оствари продуктивни средби со Заменикот на Претседателот на Владата, Фатмир Битиќи, министрите Бујар Османи, Фатмир Бесими, Благој Бочварски и заменик министрите Христина Оџаклиеска и Зоран Маневски и ги посети најголемите британски бизниси во земјата, Џонсон Мети и рудникот САСА.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.