Заев: С.Македонија многу сработи, време е и ЕУ да го испорача ветеното кон нас

Објавено на 14 мај, 2021 во 11:15

Северна Македонија многу сработи, испорачавме реформи, испорачавме и правда – време е и ЕУ да го испорача ветеното кон нас, напиша на својот Фејсбук профил премиерот Зоран Заев  по европската агенда.

-Клучните претставници во европските институции знаат и разбираат дека за македонскиот јазик и македонскиот идентитет нема да преговараме, додаде Заев.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.