Завршува обврската за поседување зимска опрема во возилата

Објавено на 15 март, 2023 во 09:26

Денеска, 15 март, завршува обврската за поседување на зимска опрема во возилата, соопштија од АМСМ. Обврската стапи на сила на 15 ноември минатата година.

Само во случај на вонредно воведување може да биде вратена оваа обврска.

Казните за непоседување зимска опрема изнесуваат 45 евра.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.