Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

Објавено на 29 октомври, 2021 во 09:29

Утрово во 8 часот и 10 минути се случи втор потрес на албанско тло, на само 17 километри североисточно од Центар Жупа, Македонија.

Земјотресот според ЕМСЦ бил со јачина од 4.5 степени, на длабочина од 10 километри, покажуваат првичните информации.

Пет минути претходно, истото место беше погодено од земјотрес од 3.3. степени.

Засега нема информации за материјални штети.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.