Голем пожар голта хектари шума во пехчевско (ВИДЕО)

Објавено на 4 август, 2021 во 15:51

Пред еден час избувна голем пожар во близина на Пехчево од којшто се објавуваат фотографии и видеа на социјалните мрежи.  

Жителите на селата во близина на пожарот објавуваат дека пожарот се шири со голема брзина и се движи кон археолошкиот локалитет „Света Петка“.

Исто така, тие апелираат на брза реакција од страна на надележните сѐ со цел пожарот да биде локализиран.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.