Временска прогноза

Објавено на 31 март, 2016 во 07:05

Во наредните денови ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Најтопло ќе биде во петок и сабота, кога дневните температури во поголем дел од земјата ќе надминат 20 степени.

Во недела попладне ќе има услови за локален краткотраен дожд, а температурата благо ќе опадне.

 

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температура до 24 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.