Алабаковски ќе пее на Пивофест

Објавено на 24 јуни, 2022 во 10:30

Пејачот Ламбе Алабаковски, за прв пат по инцидентот во Битола ќе се појави во јавноста.

Тој во сабота ќе настапи на популарниот фестивал во Прилеп „Пивофест“.

Покрај него оваа година ќе настапат Наум Петрески, Миле Кузманоски, Елена Велевска, Елена Петреска, Вера Јанковиќ, Нокаут, Игор Џамбазов и Гуру Харе, Љубојна, ДНК, Некст Тајм, Лозано, Ареа, Владо Јаневски, Џамбо Агушев, Суперхикс.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.