Проверете дали имате „око соколово“: Само 1% од луѓето можат да најдат слон на илустрацијата

Објавено на 30 мај, 2022 во 13:11

Оптичките илузии, загатки и криенки секогаш го привлекувале вниманието на луѓето. Освен што се интересни, можете да ги користите за да проверите колку се експресивни или дали воопшто имате детективски вештини.

Пред вас е интересно скривалиште кое, сигурни сме, ќе ве измачи. Имено, на илустрацијата јасно се гледа ловец во шумата, но ретко кој гледа слон.

Ова животно, наводно, може да го видат само 1% од луѓето во светот. Но, не очајувајте, бидејќи постои трик кој ќе ви помогне да го најдете веднаш, пишува The Sun.

Илустрацијата беше споделена од TickToker Hectic Nick и ги предизвика интернет корисниците да го пронајдат слонот. Илустрацијата ги збуни повеќето луѓе, а многумина напишаа дека слонот не постои.

Но, конечно, некој видел слон како демне во преден план цело време.

– Свртете ја сликата наопаку и ќе видите слон – напишал еден човек.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.