Дневен хороскоп за 23. декември

Објавено на 23 декември, 2021 во 09:36

Овен

Иако луѓето околу вас полесно ја отвораат својата душа кога сте склони кон озборување, денеска кажете „не“ на озборувањата. Можеби ќе сакате малку да се расположите со озборување, но подоцна ќе имате грижа на совеста. Можно е да дојде до ненадејно одложување или промена на емотивно поле.

Бик

Ако нешто не ви оди од рака денес, немојте да форсирате. Само можете да ги влошите работите. Можеби треба да се обидете на поинаков начин? Ако нешто не се вклопува, тогаш веројатно не му е тука ниту местото. Животот не може секогаш да биде лесен. Ваша работа е да уживате во него. Погрижете се таквите ситуации да ги набљудувате од друг агол.

Близнаци

Можно е вашиот нов пристап кон работата да не биде одобрен од прва, но тоа не смее да ве запре. Имајте на ум дека вашата независност и малку бунтовнички став ви помагаат да ја одржите рамнотежата во животот. Немојте да се откажувате од борбата за своите убедувања. Искористете ја својата волја и влијание да се борите против оние кои се над вас.

Рак

Денес можно е да заплачете без никаква посебна причина. Дајте се од себе за да се релаксирате, одете на место каде што можете да ги пуштите своите емоции да течат по својот тек. Тензијата ќе настане со доаѓањето на емотивната бура. Но, кога ќе помине, вие ќе се ослободите во душата и во телото. Ви претстои период на спокојство.

Лав

Неочекуваните емоции кои доаѓаат одеднаш и создаваат хаос, ќе бидат честа појава денес. Подгответе се да се соочите со она што се очекува од вас. Многу е важно да не реагирате претерано. Бидете смирени и стабилни и сѐ ќе биде во ред. Бројте до десет или оддалечете се од другите пред да тргнете да се соочите со проблемот.

Девица

Ќе ви треба поголема слобода во одредена ситуација. Можеби сакате да ги дистанцирате вашите емоции од другите или од некој што ви додева. Од една страна, ви треба друштво за да ги задоволи вашите желби, а од друга страна, не ви се допаѓа кога ви додеваат. Бидете сигурни што сакате пред да започнете посериозна врска.

Вага

Денес ќе мора да ја искористите смислата за хумор и шармот за да ја смирите напнатоста околу една ситуација. Може да се чувствувате непријатно поради некои пречки во животот. Вашето решение за проблемот може да биде шега на таа сметка и насмевка на вашето лице. Вие тоа го можете!

Скорпија

Денес очекувајте силни и бурни емоции. Се наоѓате во фаза на „градење“ на нешто што е од голема важност за вас, па потрудете се со своите испади и зборови да не расипате сѐ. Можно е да кажете нешто што никако не е соодветно во дадената ситуација. Дадете сѐ од себе за да ги игнорирате таквите емоции денес.

Стрелец

Денес би можеле да почувствувате дека ќе згрешите без разлика дали нешто ќе направите или ништо нема да направите. Можно е да бидете многу тврдоглави во една ситуација, иако знаете дека ако премногу инсистирате на вашите потреби, тоа може да повреди некого. Потрудете се да молчите за она што ви е на ум. Кажете го тоа утре.

Јарец

Во соработката со другите ќе покажете исклучителна способност за дипломатија, па дури и да не ви се допаѓа тоа. Некои од вас ќе сонуваат за подобри деловни партнери и деловна атмосфера, иако оние кои сега ги имaте не се толку лоши. Треба да се разбудите од „погрешниот сон“ и самите да се уверите во тоа.

Водолија

Опкружени сте со луѓе кои ви завидуваат на самодовербата, а ова може да придонесе за појава на конфликт и расправија. На љубовно поле посесивноста ќе ви го стави односот со саканата личност во опасност. Не се потпирајте на тоа како изгледаат работите. На работното место може да очекувате меѓусебна поддршка со колегите.

Риби

Во последно време сте многу пасивни, а партнерот од вас очекува да преземете иницијатива и да покажете во која насока ќе оди вашата врска. Не ги расипувајте убавите моменти со вашата незаинтересираност и непосветеност. На деловно поле, полека ги завршувате обврските и се фокусирате на проект кој ќе ви донесе парична добивка.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.