Фризури за големи обетки: Топ 5 стилови кои ја истакнуваат убавината на вратот

Објавено на 15 јуни, 2022 во 14:41

Станува збор за прекрасни, едноставни фризури кои ќе ви го отворат лицето и ќе го нагласат изгледот. Трендовите ни носат големи обетки кои на кожата и даваат посебен сјаj. Кристали, циркони, мониста владеат со сцената на накитот, а помалку облека често значи повеќе накит.

Висока, елегантна реп е добра идеја кога сакате да ја истакнете убавината на обетките и накитот воопшто.

Висока, елегантна пунџа убаво ќе ви го отвори вратот.

Mарами во вашата коса, изберете бои кои одговараат на накитот.

За летниот гламур има венче во комплет со обетки.

Ниско опавче или плетенка одговара на секаков тип на подолга коса.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.