Малкумина знаат за оваа опција на Фејсбук: Никогаш не би рекле дека постои, еве за што се работи

Објавено на 28 март, 2023 во 14:02

Навикнати сме да гледаме секакви работи на социјалните мрежи Инстаграм и Фејсбук, кои главно ги користат постарите генерации.

Технологијата зема замав, па затоа и можностите на социјалните мрежи се сè понапредни. Еднa целосно не изненади денеска, а признаваме и не шокираше. Сигурни сме дека и вас исто.

Имено, малку пребарувавме на Фејсбук и ја забележавме опцијата „Одлучи што ќе се случи со твојот профил по твојата смрт“, а потоа и одговори кои можете сами да ги предложите.

Фејсбук ви нуди да овластите лице да управува со вашиот профил по вашата смрт.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.