Меркур се движи директно, а овие три хороскопски знаци ќе добијат се што ќе посакаат

Објавено на 18 јануари, 2023 во 09:54

Од утре нè очекува олеснување – на 18 јануари Меркур го завршува својот ретрограден курс кој трае од 29 декември, а неговото директно влијание најмногу ќе се одрази на Девиците, Стрелците и Јарците.

Дури и луѓето кои не се толку упатени во астрологијата слушнале за озлогласениот ретрограден аспект на Меркур, а утре, 18 јануари, оваа планета на комуникација оди напред, директно.

Меркур во директно движење ни помага да ги израмниме старите недоразбирања, да започнеме нови победи. Конечно го кажуваме она што долго време го носиме внатре. Се релаксираме. Го решаваме заостатокот на документација. Време е да го оставиме минатото зад себе и јасно да ги дефинираме целите што сакаме да ги постигнеме. Веќе немаме изговори зошто нешто не функционира или не … Сакате да ја смените работата, сега е вистинското време да започнете.

Директниот Меркур има посебно влијание врз овие три хороскопски знаци:

ДЕВИЦА

За време на директен Меркур, работите ќе почнат да се одвиваат подобро на работа. Токму ретроградното движење на Меркур ги разбранува страстите во вашето деловно опкружување, а сега е време да се смирите и да уживате во попозитивна работна атмосфера бидејќи сè ќе се одвива без проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Големи се шансите да се обидете да се скриете, да избегате некаде некое време. На заслужен одмор. Но, секоја прилика ви се одлепи. Сега, кога Меркур е директен, ќе ги остварите сите тие желби. Слободата ви се врати, драг Стрелец, и ќе бидете пресреќни што конечно ќе можете да уживате во авантурите.

ЈАРЕЦ

Избегнавте големи набавки и инвестиции, но сега повторно ви се појави желба да запливате во финансиските води. Директниот Меркур ги отстранува сите лоши процени и го расчистува патот до успехот. Сомнежите се отстранети и повторно се чувствувате како опасен играч.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.