Месечен хороскоп за мај 2023 година

Објавено на 3 мај, 2023 во 10:09

Овен

Ќе продолжите да бидете под притисок на Марс во Рак до 20 мај, а неодамна се случи и затемнување во вашиот знак, па ова секако е многу напорен период за вас. Бидете внимателни во контактите со претпоставените бидејќи може да дојде до конфликти и ќе има мали провокации, па може да се чувствувате загрозени во однос на личниот интегритет. Сепак, ќе имате доволно сила да го поминете месецот и да се посветите на тековните проекти.

За Овните кои се зафатени, топлите и студените односи со нивните партнери ќе се менуваат наизменично. Од една страна ќе сакате да му се наметнете на партнерот, а од друга има моменти на хармонија. Различните системи на вредности и ставови можат да предизвикаат несогласувања. Доколку сте слободни, внимавајте кој е во вашата непосредна близина кој може да ви го привлече вниманието, а интересно познанство може да се случи преку членовите на семејството. Имате променливо расположение и чувствителен стомак.

Бик

Ќе бидете прилично фокусирани на вашите цели во наредните недели. Истакнувањето во колективот е она што ќе го одбележи овој период, нагласена е желбата за напредување и лидерство. На моменти може да доживеете слепило, во смисла на нечувствителност кон другите, и треба да се грижите за тоа. Некои Бикови и да не сакаат ќе имаат можност да ја променат работната средина со нови работни услови.

За оние кои се зафатени, ова е период кој носи чувствителни моменти во врската, особено во првите десет дена од месецот. Врската со партнерот ќе биде под притисок, ќе се откријат некои скриени информации или едноставно ќе станете свесни за квалитетот на врската во која се наоѓате. Самите припадници на вашиот знак во наредните недели ќе имаат можност да го испитаат својот вредносен систем кога се во прашање љубовта и партнерството. Ќе се ослободат од старите дезени и ова е месец во кој љубовта може да дојде преку блиските луѓе. Нервоза.

Близнаци

Ретроспективата сега ќе биде многу важна, затоа се препорачува, но исто така неопходно е двојно да се провери се што правите. Може да се појават грешки и пропусти, без разлика дали се работи за ваши или туѓи. Ако имате некоја незавршена работа, сега е време да ги затворите. Некои припадници на вашиот знак може да стават крај и да ја сменат работата во мај

Доколку сте во врска или во брак, вашиот партнер сега е од голема помош кога станува збор за некои деловни одлуки. Друг агол може да ви помогне да донесете одредени одлуки. Доколку сте слободни, планетата на љубовта е во вашата природна втора куќа од 7 март. Можни се познанства на места покрај вода, во ресторани. На полето на здравството ќе има зголемен апетит.

Рак

Ориентирани сте кон своите цели и месец мај ќе ви биде доста успешен на тоа поле, иако е важно се да проверувате неколку пати, а некои нови почетоци да ги одложите барем до крајот на месецот.

Втората половина од месецот ќе донесе и поголеми трошоци, па ќе се обидете да ги надоместите. Обидете се да ги презентирате вашите лични ставови на дипломатски начин.

Доколку сте во врска или во брак, на седми мај планетата на љубовта влегува во вашиот знак и ви овозможува да ја усогласите врската со саканата личност. Покрај тоа, мај носи и разгорени страсти. Ако сте слободни, оптимисти сте кога станува збор за љубовта, а овој период може да биде многу плоден кога е во прашање вашиот знак. Внимавајте на исхраната.

Лав

Во текот на следните недели ќе дадете се од себе да направите чекор понатаму на деловен план, но, доколку сте ја расфрлиле енергијата на повеќе правци, сега ќе мора да го промените тоа и да се фокусирате на една или две поголеми обврски. Втората половина од месецот е подобра, ви се враќа ентузијазмот, а некои Лавови очекуваат промена на позицијата.

Ако сте во врска или сте во брак, погрижете се деловниот притисок да не влијае на квалитетот на врската. Можете исто така да му се преправате на партнерот дека се омаловажувате или дека нешто криете од него. Доколку сте слободни, втората половина од месецот носи можност за влегување во тајна врска. Страдате од несоница.

Девица

Искористете го месец мај за да се ослободите од заостанатите деловни активности. Првата половина од месецот е особено поволна за овие активности, додека вашата владејачка планета е во ретроградно движење. На 20 мај Марс влегува во вашето природно поле на тајни, а потоа ќе научите многу информации кои ќе ви бидат корисни.

Во исто време, постојат неосновани стравови. Зафатените припадници на вашиот знак даваат се од себе за да ја одржат хармонијата во врската. Сепак, недостигот на разбирање предизвикува незадоволство кај двете страни. Слободните членови на вашиот знак преку пријател ќе запознаат личност која ќе предизвика интерес. Затоа се препорачува да се биде социјално активен. Здравјето е стабилно.

Вага

Во мај влегувате прилично исцрпени, но тој тренд ќе продолжи и во наредниот период, односно во првите три недели од месецот. Погрижете се добро да ги распределите вашите ресурси, бидејќи само така ќе го постигнете она што сте го замислиле. Односот со соработниците не е најдобар, но се трудите тоа да не влијае на продуктивноста.

Ако сте во врска или сте во брак, вашата посветеност на работата може да предизвика несогласувања и незадоволство. Ќе имате можност да ја надминете во последните десет дена од месецот. Доколку сте слободни, фокусот е на деловните обврски, но сепак ќе забележите дека за вас е заинтересирана амбициозна личност. Чувствителен уринарен тракт.

Шкорпија

Давате се од себе за да ги остварите вашите идеи. Трошењето енергија, склоноста кон носталгија и повремено нагласените емоции ви носат пролонгирање на реализацијата на вашите планови. Втората половина од месецот е поповолна кога се во прашање зделките, но воздржете се кога се во прашање односите со претпоставените.

Ако сте во врска, па дури и во брак, првата половина од месецот носи трансформација на односите на многу Скорпии. Всушност, кршите одредени модели кои можат да влијаат на иднината на врската. Доколку сте сингл, не одбивајте ги поканите за дружење, бидејќи ова е месец кој ви подготвува многу љубовни изненадувања. Здравјето е добро.

Стрелец

Транзитното Сонце е во вашето природно поле на работа во првите три недели од мај, а ова е периодот во кој имате можност на вистински начин да ги истакнете своите капацитети и да се истакнете од толпата. Поддршката од претпоставените нема да изостане, а некои припадници на вашиот знак очекуваат подобри услови за работа. Бидете резервирани кога станува збор за информации што ќе ви дојдат на патот и не избрзувајте со заклучоци. Можно е обновување на старите соработки.

Доколку сте во врска или во брак, односот со партнерот е стабилен, под услов да не отворате теми за кои не се согласувате. Во последните десет дена од месецот ќе забележите мало растојание од саканата личност. Доколку сте слободни, на самиот крај на месецот ќе има можност да го промените вашиот емотивен статус. Здравјето е стабилно.

Јарец

Пред вас е месец во кој ќе мора да бидете многу внимателни кога станува збор за работата, како и за односот со соработниците. Големи се шансите да добиете примамлива понуда, на која тешко ќе и одолеете, но и, нема да ги добиете сите информации што ви се потребни. Препораката е одлуката да се стави во мирување, а во меѓувреме да се реши заостанатото, доколку ги има.

Ако сте во врска, па дури и во брак, вашиот партнер бара повеќе простор за себе. Поради ова, ќе се чувствувате запоставено и ќе се сомневате во каква врска сте. Слободните припадници на вашиот знак од втората половина на месецот влегуваат во многу корисна фаза на љубовно поле. Следат изненадувања. Здравјето е добро.

Водолија

Иако во мај наидувате на пречки, ова е одличен период за развој на вашиот бизнис. Обновувате важни контакти, можни се пократки, веќе договорени службени патувања, а некои Водолии очекуваат напредок. Покрај тоа, можно е и движење.

Ако сте во врска или сте во брак, вашиот партнер е загрижен за финансиите. Барем да му биде морална поддршка. Слободните припадници на вашиот знак се ориентирани исклучиво на деловни обврски и може да го пропуштат вниманието на личност во непосредна близина. Чувствителни хормони.

Риби

Пред вас е месец во кој ќе бидете многу комуникативни и ќе имате можност на вистински начин да допрете до сите кои треба да ве слушнат. Сигурно е дека ќе има обиди од вториот пат, но вашиот ентузијазам нема да стивне. Ќе има и приказни за нови, посериозни соработки. Повремено поради непланирани трошоци доаѓа до краткорочна загриженост.

Доколку сте во врска или во брак, сега ќе имате можност да ги надминете сите несогласувања од минатото. Ако вложите труд и време. Слободните припадници на вашиот знак, со поволни аспекти на планети во водните и земјените знаци, имаат можност да го променат својот емотивен статус.
Здравјето е стабилно, освен повремен замор.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.

8xbet คาสิโนออนไลน์888
8xbet
8xbet
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ข่าวฟุตบอล
8xbet บาคาร่า
8xbet เว็บพนันออนไลน์เว็บตรง
บอลไทย U23
แทง บอล เดี่ยว
ข่าวบอลอังกฤษ
การคาดการณ์การแข่งขัน
8xbet คาสิโนสด
คะแนน ผล บอล สด 888
พัทยาสปอร์ต
ข่าวกีฬาเขตร้อน
ผลบอลสดวันนี้
ดูบอลสด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ราคา บอล ภาษา ไทย
8xbet แจกเครดิตฟรี 1000บาท
ไทยล่าสุดฟุตบอลยุโรป
ดูบอลออนไลน์888
โปรแกรม ฟุตบอล ไทย วัน นี้
8xbet
888 ผล บอล สด ภาษา ไทย
8xbet-สล็อตแมชชีน
ถ่ายทอดสดฟุตบอลวันนี้
ดูการแข่งขันฟุตบอลออนไลน์
วันนี้ล่าสุดฟุตบอล
ดูบอลสด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
กษัตริย์สปอร์ต
เว็บข่าวกีฬา
ข่าวกีฬา ข่าวฟุตบอล
ดูบอลสด
ผล บอล ไทย 888
ฟุตบอลไทยล่าสุด
บอล วัน นี้ บ้าน ผล บอล
ผลบอลสดไทย
ผล บอล สด 888
อัปเดตข่าวบาดเจ็บ ล่าสุด
ผล บอล สด ตาราง คะแนน
ดูฟุตบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ผลการแข่งกัน
8xbet
ตาราง บอล สด ไทย
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสดวันนี้
8xbet
ข่าวกีฬาสดใหม่
Sport Live News
8xbet สล็อตออนไลน์
8xbet คาสิโนสด
meta789 สถานีข่าวกีฬาฟุตบอล
การเดิมพัน 8xbet
ผล บอล ไทย สด
8xbet
8xbet - หน้าแรกการเดิมพันออน
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอล ดูบอลสด
8xbet เข้าสู่ระบบ
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet คาสิโนสดไทย
8xbet
ดูบอลสด วันนี้ HD ครบทุกคู่
ข่าวกีฬาวันนี้
8xbet คาสิโนถูกกฎหมาย
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
คะแนนฟุตบอล และข่าวสาร
8xbet
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา ฟุตบอล
บอลไทย U23
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก
TNS Thai Sport
ตก็สามารถดูบอลออนไลน์ได้ทันที.
8xbet
พนัน บอล สด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
ตารางบอล
แพลตฟอร์มการเดิมพันชั้นนำของเอเชีย
ข่าวกีฬาวันนี้
เว็บไซต์รวมกีฬาและภูมิศาสตร์มนุษย์ของประเทศไทย
ฟุตบอลวันนี้ ถ่ายทอดสด
ผล บอล ไทย สด
โปรแกรม บอล ไทย u23
8xbet ออนไลน์
8xscore
ข่าวฟุตบอล
8xbet คาสิโนออนไลน์อันดับ1
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
บอล สด 888
8xbet
สกายสปอร์ต
การดำเนินชีวิตที่เทคโนโลยี
ดูบอลออนไลน์ ไม่กระตุก
วิธี สมัคร บา คา ร่า มือ ถือ
สำหรับคอกีฬาอย่างคุณไม่ควรพลาด
8xbet สโมสรกีฬาออนไลน์และคาสิโน
คาสิโนออนไลน์ 8xbet
ไฮไลท์ฟุตบอลตารางบอล
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผลบอลสดวันนี้
ฟุตบอลต่างประเทศ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูบอลสดฟรี
ดูบอลฟรี android tv รองรับทุกระบบ
ข่าวฟุตบอลไทย
ข่าวฟุตบอลล่าสุด
8xbet เว็บคาสิโนสด
บอลไทย ตารางแข่ง
Nuru Sports Club
ดูฟุตบอลออนไลน์
8xbet เว็บบาคาร่าออนไลน์
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
วันนี้ล่าสุด
Sunshine Sports
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
ข่าวฟุตบอลไทยล่าสุด
ดูบอลสดดูบอลออนไลน์
และกีฬาอื่นๆ
ผลบอลเมื่อคืน
8xbet เครดิต ฟรี
สารานุกรม
8xbet
ข่าวกีฬาวันนี้
ผลบอลสด
แทง บอล ขั้น ต่ํา
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด ลา ลิ กา
บอลไทย
ตารางบอลล่าสุด
พรีเมียร์ลีก
ผลบอลผลบอลสด
โปรแกรม บอล
ข่าวการแข่งขันฟุตบอล
เว็บดูบอลออนไลน์ที่จะช่วยให้คุณ
8xbet คาสิโนออนไลน์
ดูทีวีออนไลน์
8xbet คาสิโนบาคาร่า
ดูบอลสด
การคาดการณ์การแข่งขันอ
ได้เครดิตฟรี 100 บ
โปรแกรม ถ่ายทอด ฟุตบอล สด
อัปเดตข่าวฟุตบอล ล่าสุด
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ฟุตบอลเชลซีถ่ายทอดสด
วิธีแทงบอลในเว็บ
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
แทง บอล ออนไลน์ ยัง ไง
อัตรา แทง บอล
พนัน บอล สด
รวมข่าวฟุตบอล ผลบอล
ผลบอลสด7m888
8xbet การพนันออนไลน์
ข่าวกีฬา
ผลบอลสด
8xbet คาสิโน มีอะไรบ้าง
ฟุตบอลทีมชาติไทย
ตาราง ฟุตบอล ทุก ลีก
แทง บอล คือ อะไร
ตาราง คะแนน พรีเมียร์ ลีก
โปรแกรมถ่ายทอดสด
ดูบอลออนไลน์
ข่าวกีฬา
บอล พรีเมียร์ ลีก
คะแนน บอล สด
ผลฟุตบอล
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ผลบอลสดไทยทุกแมชทั่วโลก
ข่าวกีฬาออนไลน์
ไฮไลท์ฟุตบอล
Sports Around Thai
8xbet เครดิตฟรี50 แทง บอล
ไฮไลท์ฟุตบอล
สล็อตออนไลน์
กีฬาต่างประเทศ ผลบอล
เดิมพันแมนเชสเตอร์ซิตี้
ผลบอลสด888
8xbet คาสิโนออนไลน์เว็บตรง
ไฮ ไล ท์ แมน ยู ล่าสุด
ผล บอล พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ล่าสุด
เว็บไซต์เดิมพันกีฬาที่ดีที่สุด
ดูบอลออนไลน์
เดิมพันกับ 8xbet
วิเคราะห์บอล
8xbet
8xbet คาสิโนออนไลน์ที่ดีที่สุดในเมืองไทย คา
ข่าวกีฬาวันนี้ ล่าสุด
ดูฟุตบอลออนไลน์
ดูบอลสดไทย
8xbet สล็อตแมชชีน
พนัน บอล สด
ข่าวบอลพรีเมียร์ลีก
แม็กกี้ สปอร์ต
8xbet
ข่าวกีฬา ล่าสุด
4U Sports Thai
8xbet คาสิโนพรีเมียม
ข่าวกีฬาล่าสุด
ผลบอลสด888 บอลพรุ่งนี้
เกมสล็อต 8xbet
ดูบอลออนไลน์ทุกลีกทั่วโลก
ผล บอล สด 365
ผลบอลพรีเมียร์ลีก
8xbet คาสิโนออนไลน์
8xbet
กีฬาแห่งประเทศไทย
8xbet
ถ่ายทอดสดฟุตบอล
ข่าวกีฬาไทย 24
สล็อตออนไลน์เว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ PG SLOT99
ผล บอล สด sbobet
เว็บโป๊กเกอร์ออนไลน์ ที่ pokerthai99
ผลบอลสด
ฟุตบอลไทยวันนี้ช่องไหน
อัตรา แทง บอล วิเคราะห์บอล
รายการ บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก
ผลฟุตบอลไทยวันนี้
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ถ่ายทอดสด บอลวันนี้ ช่อง
ทีเด็ดบอลวันนี้ 4 คู่ผลบอลสด
ตารางบอลวันนี้ ทุกลีก ภาษาไทย
ดูวิเคราะห์บอลวันนี้
ไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสดไทยลีก วันนี้ ถ่ายทอดสด ช่อง ไหน
โปรแกรม พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ ถ่ายทอด สด
เช็ค ผล บอล วัน นี้ พรีเมียร์ ลีก อังกฤษ
888 ผล บอล ผล บอล สด