Месечен хороскоп за мај 2023 година

Објавено на 3 мај, 2023 во 10:09

Овен

Ќе продолжите да бидете под притисок на Марс во Рак до 20 мај, а неодамна се случи и затемнување во вашиот знак, па ова секако е многу напорен период за вас. Бидете внимателни во контактите со претпоставените бидејќи може да дојде до конфликти и ќе има мали провокации, па може да се чувствувате загрозени во однос на личниот интегритет. Сепак, ќе имате доволно сила да го поминете месецот и да се посветите на тековните проекти.

За Овните кои се зафатени, топлите и студените односи со нивните партнери ќе се менуваат наизменично. Од една страна ќе сакате да му се наметнете на партнерот, а од друга има моменти на хармонија. Различните системи на вредности и ставови можат да предизвикаат несогласувања. Доколку сте слободни, внимавајте кој е во вашата непосредна близина кој може да ви го привлече вниманието, а интересно познанство може да се случи преку членовите на семејството. Имате променливо расположение и чувствителен стомак.

Бик

Ќе бидете прилично фокусирани на вашите цели во наредните недели. Истакнувањето во колективот е она што ќе го одбележи овој период, нагласена е желбата за напредување и лидерство. На моменти може да доживеете слепило, во смисла на нечувствителност кон другите, и треба да се грижите за тоа. Некои Бикови и да не сакаат ќе имаат можност да ја променат работната средина со нови работни услови.

За оние кои се зафатени, ова е период кој носи чувствителни моменти во врската, особено во првите десет дена од месецот. Врската со партнерот ќе биде под притисок, ќе се откријат некои скриени информации или едноставно ќе станете свесни за квалитетот на врската во која се наоѓате. Самите припадници на вашиот знак во наредните недели ќе имаат можност да го испитаат својот вредносен систем кога се во прашање љубовта и партнерството. Ќе се ослободат од старите дезени и ова е месец во кој љубовта може да дојде преку блиските луѓе. Нервоза.

Близнаци

Ретроспективата сега ќе биде многу важна, затоа се препорачува, но исто така неопходно е двојно да се провери се што правите. Може да се појават грешки и пропусти, без разлика дали се работи за ваши или туѓи. Ако имате некоја незавршена работа, сега е време да ги затворите. Некои припадници на вашиот знак може да стават крај и да ја сменат работата во мај

Доколку сте во врска или во брак, вашиот партнер сега е од голема помош кога станува збор за некои деловни одлуки. Друг агол може да ви помогне да донесете одредени одлуки. Доколку сте слободни, планетата на љубовта е во вашата природна втора куќа од 7 март. Можни се познанства на места покрај вода, во ресторани. На полето на здравството ќе има зголемен апетит.

Рак

Ориентирани сте кон своите цели и месец мај ќе ви биде доста успешен на тоа поле, иако е важно се да проверувате неколку пати, а некои нови почетоци да ги одложите барем до крајот на месецот.

Втората половина од месецот ќе донесе и поголеми трошоци, па ќе се обидете да ги надоместите. Обидете се да ги презентирате вашите лични ставови на дипломатски начин.

Доколку сте во врска или во брак, на седми мај планетата на љубовта влегува во вашиот знак и ви овозможува да ја усогласите врската со саканата личност. Покрај тоа, мај носи и разгорени страсти. Ако сте слободни, оптимисти сте кога станува збор за љубовта, а овој период може да биде многу плоден кога е во прашање вашиот знак. Внимавајте на исхраната.

Лав

Во текот на следните недели ќе дадете се од себе да направите чекор понатаму на деловен план, но, доколку сте ја расфрлиле енергијата на повеќе правци, сега ќе мора да го промените тоа и да се фокусирате на една или две поголеми обврски. Втората половина од месецот е подобра, ви се враќа ентузијазмот, а некои Лавови очекуваат промена на позицијата.

Ако сте во врска или сте во брак, погрижете се деловниот притисок да не влијае на квалитетот на врската. Можете исто така да му се преправате на партнерот дека се омаловажувате или дека нешто криете од него. Доколку сте слободни, втората половина од месецот носи можност за влегување во тајна врска. Страдате од несоница.

Девица

Искористете го месец мај за да се ослободите од заостанатите деловни активности. Првата половина од месецот е особено поволна за овие активности, додека вашата владејачка планета е во ретроградно движење. На 20 мај Марс влегува во вашето природно поле на тајни, а потоа ќе научите многу информации кои ќе ви бидат корисни.

Во исто време, постојат неосновани стравови. Зафатените припадници на вашиот знак даваат се од себе за да ја одржат хармонијата во врската. Сепак, недостигот на разбирање предизвикува незадоволство кај двете страни. Слободните членови на вашиот знак преку пријател ќе запознаат личност која ќе предизвика интерес. Затоа се препорачува да се биде социјално активен. Здравјето е стабилно.

Вага

Во мај влегувате прилично исцрпени, но тој тренд ќе продолжи и во наредниот период, односно во првите три недели од месецот. Погрижете се добро да ги распределите вашите ресурси, бидејќи само така ќе го постигнете она што сте го замислиле. Односот со соработниците не е најдобар, но се трудите тоа да не влијае на продуктивноста.

Ако сте во врска или сте во брак, вашата посветеност на работата може да предизвика несогласувања и незадоволство. Ќе имате можност да ја надминете во последните десет дена од месецот. Доколку сте слободни, фокусот е на деловните обврски, но сепак ќе забележите дека за вас е заинтересирана амбициозна личност. Чувствителен уринарен тракт.

Шкорпија

Давате се од себе за да ги остварите вашите идеи. Трошењето енергија, склоноста кон носталгија и повремено нагласените емоции ви носат пролонгирање на реализацијата на вашите планови. Втората половина од месецот е поповолна кога се во прашање зделките, но воздржете се кога се во прашање односите со претпоставените.

Ако сте во врска, па дури и во брак, првата половина од месецот носи трансформација на односите на многу Скорпии. Всушност, кршите одредени модели кои можат да влијаат на иднината на врската. Доколку сте сингл, не одбивајте ги поканите за дружење, бидејќи ова е месец кој ви подготвува многу љубовни изненадувања. Здравјето е добро.

Стрелец

Транзитното Сонце е во вашето природно поле на работа во првите три недели од мај, а ова е периодот во кој имате можност на вистински начин да ги истакнете своите капацитети и да се истакнете од толпата. Поддршката од претпоставените нема да изостане, а некои припадници на вашиот знак очекуваат подобри услови за работа. Бидете резервирани кога станува збор за информации што ќе ви дојдат на патот и не избрзувајте со заклучоци. Можно е обновување на старите соработки.

Доколку сте во врска или во брак, односот со партнерот е стабилен, под услов да не отворате теми за кои не се согласувате. Во последните десет дена од месецот ќе забележите мало растојание од саканата личност. Доколку сте слободни, на самиот крај на месецот ќе има можност да го промените вашиот емотивен статус. Здравјето е стабилно.

Јарец

Пред вас е месец во кој ќе мора да бидете многу внимателни кога станува збор за работата, како и за односот со соработниците. Големи се шансите да добиете примамлива понуда, на која тешко ќе и одолеете, но и, нема да ги добиете сите информации што ви се потребни. Препораката е одлуката да се стави во мирување, а во меѓувреме да се реши заостанатото, доколку ги има.

Ако сте во врска, па дури и во брак, вашиот партнер бара повеќе простор за себе. Поради ова, ќе се чувствувате запоставено и ќе се сомневате во каква врска сте. Слободните припадници на вашиот знак од втората половина на месецот влегуваат во многу корисна фаза на љубовно поле. Следат изненадувања. Здравјето е добро.

Водолија

Иако во мај наидувате на пречки, ова е одличен период за развој на вашиот бизнис. Обновувате важни контакти, можни се пократки, веќе договорени службени патувања, а некои Водолии очекуваат напредок. Покрај тоа, можно е и движење.

Ако сте во врска или сте во брак, вашиот партнер е загрижен за финансиите. Барем да му биде морална поддршка. Слободните припадници на вашиот знак се ориентирани исклучиво на деловни обврски и може да го пропуштат вниманието на личност во непосредна близина. Чувствителни хормони.

Риби

Пред вас е месец во кој ќе бидете многу комуникативни и ќе имате можност на вистински начин да допрете до сите кои треба да ве слушнат. Сигурно е дека ќе има обиди од вториот пат, но вашиот ентузијазам нема да стивне. Ќе има и приказни за нови, посериозни соработки. Повремено поради непланирани трошоци доаѓа до краткорочна загриженост.

Доколку сте во врска или во брак, сега ќе имате можност да ги надминете сите несогласувања од минатото. Ако вложите труд и време. Слободните припадници на вашиот знак, со поволни аспекти на планети во водните и земјените знаци, имаат можност да го променат својот емотивен статус.
Здравјето е стабилно, освен повремен замор.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.