Овие хороскопски знаци трошат без размислување и секогаш се „слаби со пари“

Објавено на 23 јули, 2021 во 13:09

Близнаци

Најнеодговорниот хороскопски знак кога станува збор за парите. Тие се толку невнимателни со парите што можат да ја потрошат целата плата за само еден ден и почесто се наоѓаат во финансиски проблеми од сите други знаци на Зодијакот.

Лав

Лавовите трошат пари само на себе. Тие не се грижат за својот буџет и уживаат максимално во животот.

Вага

Вагите уживаат во шопинг и купуваат облека која и не им е потребна. Така, тие се доведуваат на работ на банкрот.

Стрелец

Тие ги частат сите околу себе, трошат повеќе на другите отколку на себе.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.