Маска за нокти!

Објавено на 26 декември, 2012 во 11:04

Добро знаеме дека негуваните раце и нокти не се само за убав изглед во јавност, туку и за лично задоволство, а и здравје.

Потребно:

– 2 супени лажици мед

– 2 супени лажици маслиново масло

– 1 кафена лажица сол

– 1 жолчка од јајце

Нанесување:

Ноктите мачкајте ги со смесата два до три пати во денот и оставете ја смесата да стои колку ви дозволува времето, но не помалку од 10 минути.

Веќе по првите неколку третмани ќе го забележите подобрувањето на состојбата на вашите нокти.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.