Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
vaskoВо 46-та година од животот вчера почина Васко Чукарков, сопственик на Радио „Галакси“ Кавадарци и претседател на Асоцијацијата на локални радија на Македонија. Чукарков целиот свој живот го помина како медиумски работник, посветен на радиото. Беше познат како ди-џеј Бозо.
 
 
Погребот е денеска на градските гробишта во Кавадарци од 14 до 15 часот.

 
Почивај во мир, драг колега

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново