Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svr veles fin

Во вчерашната, четврток 16 мај, контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната, Секторот за внатрешни работи во Велес регистрирал 12 прекршоци што ги сториле возачи, граѓани на Велес, на Неготино и на Кавадарци. Двaјца од нив биле велешани, и по петмина неготинци и кавадарчани. Сите заработиле прекршочни казни.

Според полицискиот билтен, исто така, вчера во полициската станица во Кавадарци лицето А.Л.(30) од Кавадарци, пријавило дека околу 11.00 часот на ул. „Димче Мирчев“ во Кавадарци, било каснато за нога од бездомно куче.

Во вчерашниот ден, околу 9 часот и 30 минути, на локалниот пат од Кавадарци за село Дреново, се случила и сообраќајна незгода во која возило „Шкода фелиција“ со кавадаречки регистарски броеви управувано од педесет и шест годишниот Ц.П од истото село излетало надвор од патот. Во незгодата возачот на автомобилот се здобил со тешки телесни повреди за што му била укажана лекарска помош во болницата во Кавадарци. На местото на незгодата полицијата извршила увид кои треба да ги утврди причините./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново