Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Boreckovidtestiranja fin

29.05.2020
По вчера земените брисеви, денеска, фудбалерите на велешки „Бирец“ и на Академија Пандев ги добија резултатите. Сите се негативни, објави Синдикатот на фудбалери на Македонија.

„Денес ги добивме резултатите од тестирањето на Ковид 19 од Фк Академија Пандев и Фк Борец. Добра вест е дека сите тестирани се негативни,и сите кои што работат во овие два клуба можат непречено да си ги извршуваат своите работни задачи, објави Синдикатот на фудбалери на Македонија.

Ова нема да бидат единствените тестирања на коронавирус за фудбалерите пред да започне сезоната за која се почесто се пишува дека ќе стартува идниот месец./А.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново