Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

filipce i zanmitrev

08.04.2021

Министерот за здравство Венко Филипче ја поздрави одлуката на Клиниката „Жан Митрев“ бидејќи ги намали цените за лекување на ковид пациенти.

- Драго ми е што мојата иницијатива за намалување на цените на овие услуги во приватните установи вродува со плод. Се надевам дека и другите ќе го следат овој пример, напиша Филипче на својот фејсбук профил.

Од Клиничката болница „Жан Митрев“ пак соопштија дека согласно состанокот одржан со министерот за здравство Венко Филипче, а со цел да им излезат во пресрет на што поголем број граѓани во оваа тешка ситуација, од денеска овозможува пакети за лекување од Ковид-19.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново