Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Јана Новотна, шампионката во дабл неколку години се бореше со ракот, а во неделата ја загуби битката со оваа тешка болест.

„Јана беше инсипрација, како на теренот, така и надвор од него, тоа го знаат сите кои имаа прилика да ја запознаат. Нејзината ѕвезда засекогаш ќе блеска во ВТА историјата“, изјави Стив Сајмон, извршниот директор на ВТА.

Новотна во 1998 година го освои Вимболдон победувајќи ја Натали Този во финалето и тоа беше нејзиниот најголем успех во кариерата.

Во дабл освои 16 Грен слем титули (четири на Вимболдон, три на Ролан Гарос и УС Опена, два на Австралија Опен).

Во репрезентацијата на Чехословачка во 1998 година освои две олимписки сребра во дабл, како и една бронза во сингл.

Во куќата на славните влезе во 2005 година.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.