Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

slonovi fin

25.07.2020

Во зоолошката градина денеска се случил инцидент откако еден од слоновите удрил во струен столб, при што веднаш реагирало обезбедувањето и посетителите биле безбедно евакуирани.

Посетата во Зоолошката градина продолжила, а прекинот траел само 15 минути.

– Слоницата Даела е во ПМС и малку е поенергична во овој период, таа ја турнала својата другарка која го бутнала столпчето. Немаше прекин на електрична енергија, а слоновите се здрави, живи и безбедни. Посетителите биле замолени да го напуштат реонот поради безбедносни протоколи. Столбот е веднаш саниран и нема никакви причини за загриженост, појануваат од Зоолошката градина.

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново