Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Стотици лични предмети на светски познати рок музичари и поп изведувачи беа продадени на аукција во Њујорк, организиран од аукциската куќа Julien’s Auctions.

Голем дел од извршените на аукција предмети, се поврзани со легендарната британска група “Битлси” – од потпишани од членовите на бендот албуми, до договори со издавачки студиа. Најголем интерес предизвика лист хартија, на кој Џон Ленон своерачно напишал текстот на песната Being for the Benefit of Mr. Kite вклучена во албумот од 1967 година Sgt. Pepper’s Lonely Heart’s Club Band, кој беше продаден за 280 000 долари.

Извор: Локално.мк

 

 

 

SEMM baner MK

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново