Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

Интензивни чувства, љубомора, поседување и потребата да се контролира правецот на твојот љубовен живот ќе доминираат.
Меркур ќе влезе во ретроградна фаза и тоа дефинитивно ќе влијае на нашиот љубовен живот. Таква ќе биде неделата во љубовта. Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
Претставниците на Овенот ќе се чувствуваат како нивниот љубовен живот да се вратил неколку чекори назад. Ќе сакаат да ги искажат своите мисли, емоции, но нема да го добијат на начинот на кој им треба.
Меркур ќе влезе во ретроградна фаза во четврток, а исто така ќе се почувствува и Венера. Компликациите во вашиот љубовен живот ќе произлезат од минатите проблеми. Бидете трпеливи, ќе ви треба подолго време за да ги добиете потребните одговори.

Бик
Минатите тајни може да излезат на виделина, а твојот партнер не само што знае за нив, туку исто така се чувствува под влијание на некој начин. Најголемиот предизвик за вас е да се справите со минатите грешки и да тргнете по нов пат, дури и тој да е нерамен во почетокот.

Близнаци
Мала конфузија, исто така, ќе се забележи во љубовниот живот на Близнаците, кои најверојатно ќе започнат романтична врска со еден од нивните пријатели. Бидете внимателни, бидејќи во тоа време Меркур ќе биде ретрограден во секторот за пријателство и добро е да почекате до 15-ти април. По овој период ќе бидете во можност да донесувате повеќе соодветни одлуки за љубовта.

Рак
Проблеми во љубовта можат да се појават поради вашите неконтролирани емоции, драги ракови. Од друга страна, вашиот партнер може да се чувствува загрозен од промените во вашата работа, особено ако треба да работите понапорно и да трошите помалку време на вашата врска.
Не дозволувајте несигурноста на партнерот да ве манипулира. Обидете се да разговарате, инаку вашата врска може да еродира.

Лав
Лавовите сериозно ќе размислат за значењето на љубовта, односите, животот, нивните желби за романтична врска. Ако со вашиот актуелен партнер размислувате за цели, ставови за живот и љубов, можеби ќе се чувствувате помалку привлечени кон оваа личност.
Некомпатибилитетот почнува да излегува на виделина. Не брзајте со одлуките, туку разговарајте со своите партнери за вашите мисли.

Девица
Нема да има несогласување меѓу девиците. Тие ќе бидат предизвикани од финансиски проблеми. Со вашата сакана, можеби немате мислење за тоа колку ќе потрошите за домаќинството, за децата, или дали ќе пропуштите да купите нов дом. Чувајте го добриот тон и внимателно разговарајте за своите одлуки.

Вага
Кога станува збор за комуникација, во следните неколку недели со вашата сакана може да се движите во матна вода. Меркур ќе преземе ретроградна позиција во секторот за односи во четвртокот и ќе се одржи до 15-ти април.
Добро е што со вашиот партнер ќе сакате да ја разгледате вашата врска и ќе се обидете да го организирате. Овој пат можеби ќе можете да најдете компромис. Од друга страна пак, можеби нема да сакате да наметнете нови решенија. Ова може да биде разочарувачки.

Скорпија
Може да има здравствени проблеми. Ќе треба да размислите за вистинскиот курс на лекување и дали да го земете. Комуникацијата со партнерот на оваа тема може да биде потполно збунувачка и да доведе до недоразбирања. Разговарајте со некој друг за одлуката што треба да ја направите.

Стрелец
Вашиот љубовен живот ќе стане интересен … и збунувачки. Меркур ќе биде ретрограден во вашиот романтичен сектор. Можно е да ја разгледате вашата сегашна врска, размислете дали тој или таа целосно ги задоволува вашите потреби.
Друга опција е да се одлучите да се забавувате со поранешниот колега. Најважно е да ги разгледате вашите одлуки добро.

Јарец
Можеби има некои проблеми оваа недела во љубовниот рај. Колку повеќе се обидувате да ги контролирате, толку покомплицирани нешта ќе ви се случуваат.
Сега не е време да ги изнесете ултиматумите пред вашата сакана. По 15 април, кога Меркур нема да биде ретрограден, ќе бидете во можност да се согласите за голем број прашања.

Водолија
Колку повеќе тајни чувате од вашиот партнер, толку повеќе ќе ја оштетите вашата врска.
Можеби постои нешто што не сакате да го споделите само затоа што мислите дека тој или таа нема да го одобри тоа или дека ќе ја загрози вашата врска. Никој не е совршен. Во исто време, важно е да се преземе одговорност за она што го велите или правите.

Риба
Ако поминавте повеќе пари во последно време, можеби ќе сакате да скриете некои од вашите полу-информации. Подобро е да се разговара за оваа ситуација. Вашиот партнер има право да знае и најверојатно ќе ве поддржи.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново