Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

На првиот ден од работната недела, треба да бидеме внимателни во случајностите и комуникацијата. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Непредвидениот настан ќе ве присили да го смените вашиот динамичен стереотип уште во утринските часови. Генерално, ситуацијата околу вас денес може да биде малку нервозна. Не гледајте што се случува со непотребниот фатализам, само забавете го темпото.

Бик
Ќе биде тешко да се концентрирате на вашите непосредни должности пред пладне. Континуирано нешто ќе ви го одвлекува вниманието. Не е потребно да се направи строга распределба на времето. Вие нема да го задржите и ќе се чувствувате виновни.

Близнаци
Денес е во ваша корист да бидете максимално принципиелни и директни. Заштитете ги вашите интереси и јавно не разговарајте за вашите идни планови. Пожелно е да комуницирате со вашите нови партнери во неформална средина.

Рак
Надвладејте ја својата желба да направите нешто ново и необично. Сметајте на себе за да ги решите комплексните случаи. Дури и ако сте добиле од еден пријател солидно ветување за поддршка, тоа е многу веројатно да ве заведе.

Лав
Речиси за секое занимање ќе наидете на мали пречки. Не го преувеличувајте нивното значење, вие сте способни да се справите. Личните односи ќе бидат обвиткани со мала мистерија. Сменете го романтичниот пристап со практичен, за да изградите соодветна стратегија.

Девица
Држете се до текот на настаните. Секој обид да се промени ситуацијата или да се изврши некоја оригинална идеја ќе наиде на отпор. Колку сте повеќе воздржани, толку помалку непријатности ќе чуете.

Вага
Доаѓаат контакти со нови колеги, партнери или клиенти. Не бидете премногу ентузијасти за вашата желба да стапите во контакт. Тие ќе ги искористат предностите на вашите слаби точки, наместо да ве поддржат во тешки времиња.

Скорпија
Ако очекувате некои важни информации и ако се потпрете на тоа, можете сами да го побарате тоа за да ги унапредите своите активности. Вие нема да се подготвите и чекањето ќе ве успори. Ќе се случуваат непредвидени настани. Вие сте во поволна позиција да ги искористите.

Стрелец
Во првите редови, ќе излезете со еден стар проект или спор што не сте биле во можност да ги докажете вашите тврдења пред некое време. Сега вашите идеи не само што ќе бидат потврдени, туку и ќе се применуваат. Најдете го вистинскиот начин и време за да побарате соодветна награда.

Јарец
Речиси цел ден, ќе морате да ја прекинете вашата сегашна работа за да извршите некои вонредни задачи. Ситуацијата ќе биде напната, ќе ви биде потребна помош. Вашите потешкотии главно ќе бидат поврзани со колатерала што не можете да си ја дозволите.

Водолија
Некој намерно ќе се обиде да ве стави во тркалото. Ќе го избегнете конфликтот ако реагирате со насмевка и се обложувате на озлогласеното нестандардно размислување. Ако треба да патувате, одете без страв, нема да имате сериозни тешкотии.

Риба
Овој ден ќе се сеќавате со неколку мали изненадувања што ќе се случат. Вашите очекувања нема да бидат оправдани ниту за лесни или за тешки активности. Дел од нив ќе бидат отфрлени, а друг дел, за ваша радост, ќе се стекне без напор.

 

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново