Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

devica fin

Иако многу силни жени се припаднички на различни хороскопски знаци, припадниците на овој знак особено се издвојуваат.

Жените родени во знакот на Девица, ги имаат сите предиспозиции да бидат успешни во приватниот и деловниот живот.

Тие се многу храбри, полни со самодоверба и подготвени се без оглед на сè да ги остварат своите цели, а покрај тоа ги краси исклучителна меморија и интелигенција.

Девиците се големи перфекционисти и сакаат својот живот да го креираат токму онака како што ќе си замислат. Секогаш за сè имаат решение и затоа никогаш не се сомневаат во себеси.

Тие се прекрасни пријатели и се многу посветени. Сакаат да сослушуваат и да помагаат на секому, а ги одликува и висок степен на толеранција.

Способни се сè добро да организираат и никогаш не ги забораваат своите обврски и важни датуми. Покрај сите овие доблести, тие дефинитивно, без исклучок, се многу успешни жени.

Тактичноста е „уметност“ која ретко кој ја поседува. Жената родена во знакот Девица ќе „фрли“ око на нешто што во релативно краток рок ќе биде нејзино, бидејќи таа знае како да ги одигра нејзините карти. Исто така, тоа е и заради едноставната карактеристика со која жената во знакот Девица скоро секогаш знае како да го добие она што го сака.

Без разлика дали е во прашање роденден или годишнина, жената родена во овој знак тоа никогаш не го заборава. Таа е надарена со толку добро помнење што скоро сѐ што ќе види или чуе многу ретко го заборава.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.