Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

youtube fin

Google официјално потврди дека става крај на апликацијата YouTube Gaming, која нема да биде достапна за корисниците од 30-ти мај.

 Причината за одлуката на компанијата, сепак, не е поврзана со откажување од гејмерскиот сегмент. Google потврди дека сите гејминг содржини, достапни во апликацијата за мобилни уреди, се уште ќе бидат достапни на YouTube.

Нивните планови предвидуваат да изградат уште поголем екосистем на љубители на игри во самиот видео сервис. Запирањето на YouTube Gaming ќе ги фокусира напорите на Google да привлече повеќе љубители на игрите кон YouTube, како и да ја претвори во поатрактивна платформа за гејмерите. Официјалната премиера на YouTube Gaming беше пред четири години, кога амбициите на компанијата беа да го претвори во посериозен конкурент на Twitch. Во ова време, Google направи многу напор да го смени интерфејсот и да го ажурира со многу нови функции и оригинална содржина.

На пример, во септември 2018 година, беше претставен новиот гејмерски хаб во YouTube Gaming, соопшти Polygon. Постоењето на дополнителна апликација за игри, го отежнува откривањето на содржината на самите автори. Google веќе ја повлече апликацијата од својата онлајн продавница,
како и од App Store.

Интеграцијата на гејмерски содржини директно во YouTube ќе ги направи авторите поизразени за другите корисници и ќе им дозволат да ја зголемат својата публика.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.