Дивиот костен е еден од најлековитите плодови на есента, и се користи за намалување на болката во вените, тромбоза, но и смрзнатини.

Ова врста на мешунки е одличен извор на протеини и железо. Содржајот на калциум и калиум во листот на леблебијата е многу поголем од спанаќот и зелката, додека содржајот на железо, цинк, бакар е приближно ист.

За разлика од овошните сокови кои содржат шеќер, соковите од зеленчук се полни со биоактивни супстанци со помош на кои можи да се слабее.

Сите љубители на чоколадата дојдоа на своето,бидејќи новите светски истражувања донесоа многу пријатни вести , консумирањето на таа слатка чоколада доведува до продолжување на човечкиот живот и тоа за една година.

Без разлика дали тоа се брзи грицки кои сте ги земале на пат од кујна до компјутер, бидејќи играте нова компјутерска игра или пак за ручек додека на бизнис компјутерот со една рака ги вршите своите должности, а со другата јадете - ниту една од овие опции не е добра за вашата линија.

Најчестите симптоми на инфаркт се болки во градите. Меѓутоа, жените можат да имаат и други симптоми, како болка во грбот, вилицата, вратот.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново