Концерт флејти „Барокни игри“ во Кавадарци

Објавено на 7 јуни, 2021 во 12:13
Флејтистки Силвана Чулева Атанасова и Билјана Камчева

На концертот ќе музицираат флејтистките Силвана Чулева Атанасова и Билјана Камчева. Концертот ќе се одржи утре, вторник, 8 јуни 2021  во Галерија при Дом на култура “Иван Мазов – Климе“ Кавадарци. Оваа локална културна установа е организатор на концертот флејти „Барокни игри“.


Со оглед на актуелната пандемија на COVID – 19, ограничен е бројот на публика во Галеријата на културната установа на само 30 % од капацитетот на истата. За време на концертот задолжитено е користење на заштитни маски и седење на поставените столчиња.


Концертот започува во 19 часот.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.