Премиера на театарско танцовна претстава за деца и ретроспективна изложба во кавадаречкиот дом на култура

Објавено на 27 март, 2023 во 12:25

Во почетокот на  месец април, во кавадаречкиот дом на култура „Иван Мазов – Климе“ ќе бидат одржани два културни настани.

Поточно, на 10 април , годинава, Театарот при Дом на култура во соработка со Балетско студио „Венус“ од Кавадарци премиерно ќе ја изведе Театарско – танцовата претстава за деца и младинци „Синг“, во режија на Микица Илова. Претставата ќе започне во 19:00 часот.

Потоа, во среда, на 12 април, во домот на култура ќе биде отворена и ретроспективна изложба на уметникот Владимир Темков. Изложбата ќе биде отворена во 19:00 часот.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.