Кожувчанка во стакло, ново!

Објавено на 16 март, 2021 во 09:41

koz1Кожувчанка ДОО Кавадарци е Компанија која секогаш напредува заедно со своите производи.

Отсекогаш во тренд со случувањата, целта на Кожувчанка ДОО е да се  постигне најдобриот квалитет користејќи ги сите предности во  технологијата, се’ со цел потрошувачот да го добие најдобриот производ  на пазарот.

 “Овој пат, природната минерална вода Кожувчанка ја надградивме во  изгледот и квалитетот на стаклената амбалажа и ви ја претставуваме во  литражи од 0.75L и 0.33L. Сега, Кожувчанка доби целосен изглед, заедно  со останатите PET амбалажи на пазарот, и од оваа година е комплетна во  својот асортиман.”- велат од Маркетинг секторот на Кожувчанка ДОО.

  Со надеж дека ситуацијата ќе биде значително подобра во наредниот  период и угостителските објекти ќе се вратат наскоро во полна функција,  очекуваме Кожувчанка во стакло да ја гледаме застапена на секоја маса.

kozuvcanka staklo

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.