Двајца мажи се степале во велешко казино

Објавено на 9 март, 2023 во 11:00

Сектор за внатрешни работи Велес информира дека вчера, во 14:45 часот во казино во Велес, по кратка расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу дваесет и три годишниот А.Ц од Горно Оризари, велешко и седум години повозрасниот Х.Б од Велес.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.