Еве што може да гледате во велешкото кино до крајот на оваа филмска недела

Објавено на 20 март, 2023 во 12:49

Почетокот на работната недела започнете го во опуштена атмосфера и одберете еден од понудените филмови  на „Киноверзум“ во Велес. Со почеток во 18:00 часот можете да го гледате „Creed III“ додека во 20:30 часот „Шазам! Бес на боговите“.

Во вторник првиот термин е закажан за филмот „65“ каде главниот јунак Адам Драјвер  е пилот  на вселенски брод кој по судир со астероид паѓа на непознаа планета, се додека не открие дека всушност се насукал на планета Земја, пред 65 милиони години. Додека пак, вторниот термин, поточно од 20:00 часот може да го гледате „Scream 6“ чиј жарн е мистерија, трилер и хорор.

Во среда, 22 март, со почеток во 18:00 часот ќе се прикажува филмот „Шазам! Бес На Боговите“,  додека во 20:30 часот „Creed III“.

Филмската недела во „Киноверзум“ Велес,  започнува секој четврток, додека, секоја среда се објавуваат нови термини за следната недела.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.