Кај велешанец пронајден хероин

Објавено на 19 април, 2022 во 12:21

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес, влера, во 12:40 часот на улица „Прохор Прчински“ го лишеле од слобода четириесет и едно годишниот велешанец И.И.

-Кај него бил пронајден хероин и бил приведен во полициска станица, пишува во дневниот билтен на Министерство за внатрешни работи.

Оттаму информираат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.