Кај велешанец пронајдена марихуана

Објавено на 5 декември, 2022 во 12:02

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека дваесет и три годишниот М.М од Велес, вчера, во 22:10 часот од страна на полициски службеници бил лишен од слобода. Кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Велешанецот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.