Кај велешанец пронајдена марихуана

Објавено на 4 ноември, 2021 во 12:02

Полициски службеници на Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, 3 ноември, десет минути по полноќ, го лишеле од слобода четириесет годишниот Н.Ќ од Велес кај кого била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Министерство за внатрешни работи.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.