Кавадарчанец нападнал полициски службеник

Објавено на 20 јули, 2021 во 10:59

Кавадарчанец Х.В на 32 годишна возрас утрово во 01:40 часот на улица „7-ми септември“ во Кавадарци, бил уапсен од страна на полициски службеници. Тој физички нападнал полициски службеник којшто извршувал службени дејствија. Како што стои во дневниот билтен на СВР Велес, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.