Кавадарчанец се самозадоволувал пред малолетнички

Објавено на 27 јули, 2022 во 10:46

На спортско игралиште во кавадаречко село едно лице се самозадоволувало пред две малолетнички. Случајот во Полициска станица Кавадарци, во понеделникот, 25 јули, го пријавил 48 годишен кавадарчанец, татко на една од малолетничките.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.