Kaвадарци доби катастар на подземна инфраструктура (видео)

Објавено на 1 јули, 2022 во 13:50

Меѓу ретките општини во Македонија,  Кавадарци е општина која доби  подземен катастар на водоводни линии, шахти и останата подземна инфраструктура на ЈП Комуналец.

-Ова е голем чекор и голем проект за општината по иницијатива на градоначалникот Митко Јанчев – беше речено на денешната прес конференција на која беше претставен самиот проект.

Од направениот попис утврдено е дека Кавадарци располага со 120 км градска водоводна мрежа, 23 км атмосферска канализација и 110 км фекална канализација.

Ангел Данов

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.