Започна со работа лизгалиштето во Кавадарци (видео)

Објавено на 25 јануари, 2022 во 14:05

Од денеска во функција е лизгалиштето во Кавадарци. На стартот со работа присуствуваше и градоначалникот Митко Јанчев кој нагласи дека овој објект е од голема радост за најмладите кои додека дозволуваат временските услови ќе можат да уживаат во лизгањето.

Ангел Данов

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.