Малолетник физички нападнат во Кавадарци

Објавено на 1 декември, 2021 во 12:35

Во ОВР Кавадарци, педесет и едно годишната М.Ч пријавила дека на 30 ноември, околу 07:40 часот на улица „Киро Крстев“ во Кавадарци, нејзиниот 17 годишен син бил физички нападнат од дваесет и пет годишниот Д.Р и неговиот врсник Д.С од Кавадарци.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.