Маж физички ја нападнал својата сопруга во Кавадарци

Објавено на 29 јуни, 2022 во 11:00

Шеесет и едно годишна жена од Кавадарци, вчера, час и половина по полноќ во ОВР Кавадарци пријавила дека, претходниот ден, 27 јуни, околу 18:00 часот во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг Ј.Ѓ.

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.