На кислородна поддршка пет ковид пациенти во велешката болница

Објавено на 25 мај, 2021 во 15:00
Комбе за пациенти позитивни на корона вирусот, Велес

Хоспитализирани се 17 пациенти од кои шест потврдени позитивни, четворица сомнителни и седум пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На Инфективно одделение и Интерно одделение се лекуваат по седум ковид пациенти и во Модуларната болница тројца пациенти.

На кислородна поддршка се пет пациенти, соопшти потпаролката д-р Елеонора Јованова.

Од Општа болница Велес, денеска, испишан е еден пациент како оздравен со еден негативен тест.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.